Oceń nas

Oceń nas!

Otwórz...

Gdzie można szukać pracy?

Mogłoby się wydawać, że jedynie młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek, zadają sobie pytanie gdzie szukać pracy. Jednak taki problem dotyczy o wiele szerszego grona osób – ludzi, którzy właśnie zakończyli wieloletnią pracę w jednej firmie i dawno nie mieli do czynienia z procesem rekrutacyjnym; osób, które miały przerwę w zatrudnieniu i chcą wrócić na rynek pracy; albo chociażby tych osób, które chcą się przebranżowić. Bez względu na to co nami kieruje, warto wiedzieć gdzie prowadzić poszukiwania, aby było to jak najbardziej efektywne.

Kiedyś poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia wiązało się z przeglądaniem ofert w lokalnych gazetach, na szczęście w dzisiejszych czasach jest to dużo prostsze – w dobie Internetu wszystko odbywa się w domowym zaciszu. Istnieje wiele serwisów, gdzie nie tylko znajdziemy oferty pracy, ale także obliczymy wartość netto wypłaty, albo stworzymy swoje CV. Poniżej prezentujemy listę wybranych portali:

 • Pracuj.pl – to największa w Polsce wyszukiwarka ofert pracy. Umożliwia przeglądanie ofert na podstawie wybranych kryteriów: branży, lokalizacji, rodzaju umowy czy też wymiaru pracy. Oferuje także kreator CV, kalkulator wynagrodzeń (netto-brutto) oraz porównywarkę zarobków.
 • Praca.pl – oprócz ofert pracy i kalkulatora wynagrodzeń można tu znaleźć sekcję poradnikową, w której zamieszczane są wpisy dotyczące m.in. rozmowy o pracę czy sposoby wyliczania emerytur w przyszłości.
 • LinkedIn – międzynarodowy serwis specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Oprócz wyszukiwarki ofert pracy, umożliwia stworzenia własnego profilu, w którym umieszczamy dane na swój temat, a pracodawca ma do nich łatwy wgląd. Ze względu na charakter ofert, strona przeznaczona raczej dla osób o wykształceniu przynajmniej wyższym.
 • GoldenLine – portal podobny do LinkedIn, który umożliwia nie tylko wyszukiwanie ofert pracy, ale także budowanie kontaktów biznesowych. Pozwala także sprawdzić opinie o pracodawcy i udostępnia aktualne raporty dotyczące płac.
 • InfoPraca.pl – posiada ponad 25 tysięcy ofert pracy a także opcję „Job Alert”, która wysyła na skrzynkę e-mail informację o nowych ofertach – użytkownik sam wybiera częstotliwość, z jaką są wysyłane powiadomienia.
 • GazetaPraca.pl – popularny serwis, na którym oprócz ofert pracy można znaleźć między innymi kompendium wiedzy o pracy za granicą.
 • Jobs.pl – najstarszy serwis z ofertami pracy nie tylko w Polsce ale również za granicą. Zawiera także oferty staży i praktyk oraz sekcję poradnikową.
 • Gumtree – większość ofert, jakie tutaj znajdziemy to praca w gastronomii, recepcji oraz call center.
 • OLX – popularny serwis ogłoszeń, na którym znajdziemy także oferty pracy – szczególnie z branży budownictwa, gastronomii, sprzedaży i obsługi klienta.
 • LinguaJob – pierwszy w Polsce portal z ofertami pracy, skierowany do specjalistów z kompetencjami językowymi z różnych branż.
 • Aplikuj.pl – portal popularny na południu Polski, ale zawiera oferty pracy z całego kraju. Zawiera też kreator CV, a także sekcję porad, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.

Samodoskonalenie

Kursy, szkolenia, wolontariat, jak się przebranżowić, jak się zmobilizować do działania?

Poza pracą

Prawo konsumenta, zarządzanie domowym budżetem, zdrowe życie.

Wymiana idei

Inspiracje, porady, opinie.