Oceń nas

Oceń nas!

Otwórz...

Strefa

POZA PRACĄ

Jakie prawa ma konsument?
Jak skutecznie zarządzać domowym budżetem?
Jak zdrowo żyć?
Jak lepiej zarządzać własnym czasem?

Strefa poza pracą to miejsce w którym znajdziesz informacje na temat praw obywatelskich, ekologii, praw konsumenta, dofinansowań UE na domowe inwestycje ekologiczne. Tutaj dowiesz się również jak zarządzać domowym budżetem, żyć zdrowo oraz zachować życiowy balans.

Bądź świadoma ekologicznie

Warto zdać sobie sprawę, że świadomość ekologiczna we współczesnym świecie to nie jest fanaberia lecz przejaw dobrych manier, które cechują dojrzałe demokratycznie społeczności. Człowiek świadomy ekologicznie myśli o środowisku, w którym żyje, segreguje śmieci, oszczędza prąd i wodę, podejmuje odpowiedzialne decyzje podczas zakupów. Jest to jednak absolutne minimum. 

Aktywna obywatelka

Na wstępie warto sobie zadać pytanie kim jest aktywny obywatel? Jakie cechy i wartości reprezentuje, z czym się utożsamia, o co walczy?

Świadoma konsumentka

Świadomy konsument powinien znać swoje prawa i obowiązki. Dzięki temu będzie wiedział czy zwrot zakupionego towaru jest możliwy lub jak przebiega proces reklamacji. Warto pamiętać, że każdy zakup to umowa pomiędzy konsumentem a sprzedawcą, która określa wzajemne prawa i interesy. 

Zarządzaj efektywnie własnym czasem

Niestety doba nie jest z gumy – wszyscy żyjemy według rytmu 24 godzin, które musimy podzielić na pracę, obowiązki domowe, zobowiązania rodzinne, sen… A gdzie w tym wszystkim jeszcze jakiś samorozwój albo chociażby chwila, aby przeczytać ulubioną książkę. 

Żyj zdrowo

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur auctor vulputate velit ut semper. Morbi eu ex ante. In feugiat urna in urna suscipit, nec molestie augue efficitur. Donec aliquet posuere vulputate. Sed nibh nisl, rhoncus a venenatis ac, bibendum at tortor. Fusce eu eros a nunc faucibus aliquam at consequat mauris. Phasellus vehicula id sapien laoreet semper. Nullam sit amet diam enim. Curabitur congue nisi ac facilisis porta. Donec ultricies nunc ut ex fringilla finibus.

Zarządzanie domowym budżetem

Podstawy zarządzania domowym budżetem, to coś z czym powinien się zaznajomić każdy, kto prowadzi gospodarstwo domowe. Oprócz kontroli nad wydatkami, a także możliwości odłożenia oszczędności, domowy budżet daje poczucie bezpieczeństwa. Jego planowanie wcale nie musi być trudne i skomplikowane, czasem wystarczy kilka prostych kroków.

Jak lepiej szukać informacji w Internecie?

Problemy informatyczne z telefonem, komputerem czy innymi urządzeniami to codzienność. Czasami wystarczy skorzystać z kilku przydatnych wskazówek by szybko znaleźć rozwiązania problemów bez konieczności angażowania fachowca. W tym tekście przedstawiamy informacje o tym jak szukać efektywnie informacji w cybersieci.

Emerytura – jak będzie wyliczana i czy warto oszczędzać?

W świetle dynamicznie zmieniających się przepisów prawa, rośnie niepewność dotycząca przyszłości, wieku emerytalnego i wysokości emerytury. Zawiły system emerytalny budzi wątpliwości, czy na pewno to, co jest zabierane z wynagrodzenia, wystarczy aby zapewnić godne warunki na emeryturze. Czy pomimo obowiązkowych składek warto odkładać coś więcej?

Samodoskonalenie

Kursy, szkolenia, wolontariat, jak się przebranżowić, jak się zmobilizować do działania?

Praca

Poszukiwanie pracy, rozmowa kwalifikacyjna, tworzenie CV, jak założyć firmę.